Radio Ateneum
Julia Łapińska i Mateusz von Bredow byli prowadzącymi audycji. O porażkach ekranizacji gier komputerowych opowiedział Miłosz Derkowski. Julia Dachnowicz zachęciła nas do oddawania włosów dla fundacji Rak’n’Roll, która tworzy peruki dla kobiet dotkniętych chorobą nowotworową. Kamil Wernicki przybliżył nam mało znane fakty z życia Freddiego Mercury. Julia Barwińska przygotowała listę ziół, które wzmacniają odporność, co zwłaszcza w okresie jesienno-zimowym jest bardzo ważne. Szymon Wleklak porozmawiał z prowadzącymi o ostatnim proteście mediów. Julia Łapińska powiedziała o self-love, czyli miłości do samego siebie i dlaczego jest to ważne. Weronika Rygielska przybliżyła nam historię i obchody dnia singla w Chinach. Filmowym tematem o „Willy’s Wonderland” zakończył audycję Jakub Seelau, który równocześnie, razem z Andrzejem Dubasem realizowali całą audycję. Julia Dachnowicz odpowiedzialna była za SM i muzykę. Wydawczynią była Weronika Rygielska.
Autorką i gospodynią audycji Radia Ateneum była Monika Kwiatkowska. Rozmawiała z Piotrem Mirowiczem dziennikarzem Polsat News i wykładowcą w Ateneum na temat pracy reportera telewizyjnego w dobie koronawirusa. Pandemia zdominowała także kolejny wywiad z Marcinem Makowskim, członkiem Wszystko Dla Gdańska, o pomocy bliskim, medykom, seniorom i osobom przebywającym na kwarantannie. O maturach i sensie zdobywania wykształcenia humanistycznego Monika rozmawiała z Katarzyną Wiśniewską, absolwentką kulturoznawstwa i pedagogiki szkolnej z socjoterapią. Mateusz von Bredow próbował natomiast wprowadzić autorkę audycji w tajniki piłkarskie i opowiedział o derbach Trójmiasta. Rozmawiał też na temat bezpieczeństwa w skateparkach. Tomek Wasielewski przybliżał sytuację w USA po zabiciu przez policjanta czarnoskórego mężczyzny. Daria Dicheno, z pochodzenia Ukrainka, mówiła natomiast o trudnej sytuacji Ukraińców, także studentów w Polsce w czasie koronawirusa. Gosia Budnik rozmawiała z Kamilem Zimnickim o kulturze w Elblągu. Audycję zrealizował Andrzej Dubas, a muzykę przygotowała Magda Kulczycka.
W audycji Viola Klainer i Gosia Budnik gościły zespół Gentleman. Dzień po Dniu Matki Kuba Krysiewicz mówił o rolach matek w życiu sportowców, a Daria Dichenko opowiadała słuchaczom o wielu piosenkach, ich powstawaniu i przesłaniu. Andrzej Dubas audycję zrealizował, a wydawcą był Przemek Schenk.
W drugiej części audycji prowadziły Anna Niewiadomska i Gosia Budnik jak zwykle z pozytywnym nastawieniem. Ania Niewiadomska zaprosiła Pana od Kawy – Marcin Potkański. Dowiecie się wiele ciekawych rzeczy o kawie i nie tylko. Potem Kasper Gutkowski opowiedział o finale EU masters w League of Legends. Anna Niewiadomska z Moniką Kwiatkowską podyskutowały na temat 16th Challenge. Dominik Nowak zaprosił standupera Cezarego Piżewskiego i porozmawiał o jego twórczości podczas pandemii koronawirusa.
Audycję prowadziły Monika Kwiatkowska i Ania Niewiadomska, która również była odpowiedzialna za dobór muzyki. Rozpoczęliśmy od tematu „prawie sportowego”, a mianowicie o rozwoju e-sportu w Polsce. Następnie skupiliśmy się na najważniejszych weekendowych spotkaniach piłkarskich, które zostały poddane analizie przez naszych ekspertów. „Football widziany oczami kreatora mody” zwieńczył sportową część naszej audycji. Dla zainteresowanych kinem przygotowaliśmy zapowiedź najnowszego filmu o przygodach Jamesa Bonda, także recenzje dokumentu „Everybody’s Everything” opowiadającego o kontrowersyjnym artyście, Lil Peep’ie. Naszym gościem specjalnym był Marek Brand, twórca teatru „Zielony Wiatrak”, a także laureat wielu prestiżowych nagród w świecie teatralnym. Opowiedział między innymi o Festiwalu Kultury Żydowskiej. W końcówce audycji pomówiliśmy o akcji „Cyrk bez zwierząt” i zaprezentowaliśmy Wam sondę z okazji Dnia Niepodległości, w której zapytaliśmy gdańszczan, jak celebrują to święto i co ono dla nich znaczy.
Przyszedł najwyższy czas na rozpoczęcie kolejnej edycji Radia Ateneum. Tym razem prowadzącymi byli Ania Niewiadomska i Mateusz von Bredow, a tematów było naprawdę wiele. Między innymi rozmawialiśmy o „idiotkach” lub o tym, dlaczego czasem warto zrobić sobie przerwę od kawy. Dla fanów kina przygotowaliśmy recenzje najnowszego hitu Todda Phillipsa pod tytułem „Joker”. Nie zabrakło również sportu, a konkretniej naszej ukochanej reprezentacji Polski w piłce nożnej. Ona właśnie przypieczętowała awans na EURO 2020. Nowy rok akademicki oznacza również nowych studentów dziennikarstwa, którzy opowiedzieli nam o pierwszych doświadczeniach na studiach. Mówili, dlaczego wybrali ten kierunek. Poruszyliśmy też temat kampanii wyborczej. Przygotowaliśmy dla Was sondę wyborczą na temat chęci do głosowania oraz zaufania do polityków. Wisienką na torcie była rozmowa z dr. Ochem. Specjalnie dla nas skomentował wyniki wyborów do sejmu i senatu, a także podzielił się z nami przemyśleniami o najbliższych czterech latach w polskiej polityce.
Dziękujemy naszym wspaniałym opiekunom, współtworzącym audycje oraz słuchaczom za wspólnie spędzony rok w Radiu Ateneum.
Do usłyszenia w październiku :-)Audycję prowadzili, debiutująca w tej roli, Agata Cieślik oraz Paweł Tabędzki. Artur Tusk opowiedział o „Pułapkach myślenia” Daniela Kahnemana. Daria Dichenko wyjaśniła znaczenie akcji #codziennie5, a Jerzy Łączyński przybliżył ideę World Class Cocktail Festivalu. Justyna Nowakowska podpowiedziała, jak radzić sobie z upałami. Tomek Wasielewski poradził, jak przygotować się do Pol’and’Rock Festivalu. Z kolei Magda Kulczycka wraz z Martą Radelli rozmawiały o związkach na odległość.
Różnorodność audycji zapewniły ciekawe tematy, świetna muzyka oraz wielu gości. Prowadzącymi byli Anna Niewiadomska i Mateusz von Bredow. Viola Kleiner przeprowadziła wywiad z zespołem Rebel Day. Monika Kwiatkowska rozmawiała z Justyną Krause o najbardziej pożądanym zawodzie w dobie IT. Gosia Budnik opowiedziała o V Trójmiejskim Marszu Równości. Następnie Ada Walkowska wraz z Walerią Cywulą wprowadziły piękny białoruski klimat, a Agata wyczekiwany wakacyjny powiew.
Audycja z cyklu ‘wyjątkowych’, przede wszystkim z okazji zbliżającego się Dnia Dziecka. Prowadzącymi były Anna Niewiadomska i Monika Kwiatkowska w towarzystwie Dominiki, Nadii, Oliwii, Oliviera, Wiktora i Stasia. Były konkursy, zabawy i interesujące zwierzenia. Oprócz tego Agata Cieślik podsumowała wybory do Europarlamentu 2019. Justyna Nowakowska analizowała pierwszy okres życia człowieka, czyli dzieciństwo dawniej i dziś. Z kolei Daria Dichenko opisała słowami, jak „to” wygląda na Ukrainie. Nie zabrakło też sportowego klimatu, który zapewnił nam Mateusz von Bredow i opowiedział o Mistrzostwach U20.
Justyna Nowakowska i Mateusz von Bredow wystąpili w rolach prowadzących. Było muzycznie, filmowo i uczuciowo. Anna Niewiadomska rozmawiała z gitarzystą basowym Krzysztofem Hnatiukiem, a Viola Kleiner z Dawidem i Pawłem z zespołu Spitfish. Tomek Wasielewski opowiedział o „Wiedźminie”, powstającym serialu Netflixa. Daria Dichenko przybliżyła nam istotę mody na „zero waste”. Było o trudnych relacjach matek z dziećmi, a także o znanym psychopacie. Udanie debiutował Artur Tusk, który zrecenzował film „Podły, okrutny, zły” oraz przedstawił sylwetkę głównego bohatera.
Monika Kwiatkowska i Jerzy Łączyński prowadzili tę audycję. Gościli Olę Adamczyk, z którą rozmawiali o zwolnionych z teorii. Viola Kleiner przeprowadziła wywiad z zespołem The Dames, którzy uświetnili program mini koncertem akustycznym. W dalszej kolejności prowadzący rozprawiali o bajce dla dorosłych, czyli o czymś szczególnie interesującym fanów filmów Marvela. Anna Niewiadomska podzieliła się z nami wrażeniami z koncertu Lenny’ego Kravitza. Z kolei Tomek Wasielewski opowiedział o pewnym magicznym pudełku, czyli o najnowszej PlayStation (PS5).
Tym razem audycja nietypowa, tzw. „Sztafeta kobiet”. Jak nazwa wskazuje, prowadzącymi była żeńska część załogi Radia Ateneum. Jako pierwsza wystąpiła Gosia Budnik, która szczegółowo przedstawiła najciekawsze zbliżające się wydarzenia w Trójmieście. Następnie Daria Dichenko zabrała nas do świata muzyki ukraińskiej. Justyna Nowakowska w niezwykle interesujący sposób pouczyła nas, jak pielęgnować swoje włosy. Z kolei Anna Niewiadomska wplotła w ten temat aspekt filmowy. Całość okraszała wyjątkowa muzyka, przygotowana przez prowadzące.
Audycje prowadziły Monika Kwiatkowska i Gosia Budnik, która udanie debiutowała w tej roli. Wszem wobec towarzyszy nam strajk nauczycieli, więc nie mogło się obyć bez tego tematu. Agata opowiedziała o nastrojach towarzyszących tegorocznym maturzystom, a Krzysztof rozmawiał na ten temat z Arkadiuszem Ordyńcem, nauczycielem historii z gdyńskiego liceum. Jednak nie samym strajkiem człowiek życie, dlatego Monika zabrała nas w magiczny świat Energylandii, a Justyna przedstawiła rytuały i tradycje związane ze świętami Wielkanocnymi. Następnie Ania Niewiadomska i jej gość, Andrzej Zengteler, porozmawiali o ‘sympatycznej’ aktywności w każdym wieku (przyp.red. niezwykle inspirującej). Daria przybliżyła sylwetki ukraińskich i polskich „Szlachetnych włóczęgów”. Wysłuchaliśmy też nagrania, wywiadu Przemka z piłkarzem ręcznym Karolem Szwęchem.
Prowadzącymi byli Ada Walkowska i Mateusz von Bredow. Jerzy łączyński przedstawił propozycje seriali, które warto obejrzeć. Udanie debiutowała Gosia Budnik, która gościła tatuażystę Filipa Grzelaka. Filip opowiedział Gosi o sensie tatuowania, a Annie Marii o realiach życia w Anglii. Z kolei Paweł Tabędzki wniósł do audycji sportowy powiew i wieści o szansach Lechii Gdańsk na historyczny sukces. Natomiast Anna Niewiadomska podzieliła się wrażeniami z koncertu bardzo uzdolnionego i urodziwego Kanadyjczyka.
Role prowadzących pełnili Monika Kwiatkowska i Jerzy Łączyński - w towarzystwie wyjątkowego gościa dziewięcioletniej Nadii. Monika wyjaśniła, czym jest Mevo. Justyna Nowakowska opowiedziała o dwubiegunowości u ludzi, a Tomek Wasielewski o zjawisku hikikomori. Z kolei Daria Dichenko przybliżyła nam historię zespołu The 1975. Przemek Schenk przygotował nagrany wywiad z najlepszym polskim wrestlerem Kamilem Aleksandrem. Mateusz opowiedział o karuzeli trenerskiej w polskiej Ekstraklasie, a Krzysztof Dunaj i Przemek o Derbach Trójmiasta.
Audycje prowadziły Anna Niewiadomska i Justyna Nowakowska. Gościem specjalnym był jeden z najlepszych dziennikarzy muzycznych w kraju Kamil Wicik. Jeśli chcecie wiedzieć, jakie zagraniczne gwiazdy muzyki odwiedzą w tym roku Polskę – koniecznie posłuchajcie! Ada Walkowska przybliżyła różnice między mózgami u kobiet i u mężczyzn. Daria Dichenko zaraziła nas fascynacją fotografią, a Justyna zabrała nas w magiczny świat teatru. Krzysztof Dunaj i Mateusz von Bredow przedstawili swoje opinie dotyczące meczów reprezentacji Polski. Odsłuchaliśmy nagranych wywiadów Przemka Schenka z zawodniczką karate Sarą Elwart oraz Małgorzaty Nowakiewicz z muzykiem Janem Kurkiem.
W roli prowadzących wystąpili Wojciech Krukowicz i Mateusz von Bredow. Justyna Nowakowska opowiedziała o Dniu Wiosny, a Ania Niewiadomska o Dniu Frankofonii. Tomek Wasielewski przedstawił gry komputerowe w formie sztuki. Magda Kulczycka gościła Jakuba Rosińskiego, instruktora kitesurfingu. Odsłuchaliśmy wywiadu z Anią Kwaśnik i Wają Jabłonowską, nagranego przez Darię Dichenko, o głównych problemach uchodźców i imigrantów.
Audycję prowadzili Anna Maria Kowalewska i Mateusz von Bredow. Justyna Nowakowska, z okazji jutrzejszego Światowego Dnia Nerek, opowiedziała o znaczeniu tego organu w naszym życiu. Daria Dichenko przybliżyła „Szwedzką teorię miłości”. Ada Walkowska przedstawiła zalety afirmacji, a Magda Kulczycka pozytywne aspekty morsowania. Dzięki Annie Niewiadomskiej poznaliśmy się bliżej z muzyką formacji Postmodern Jukebox. Anna Maria Kowalewska opowiedziała o swoim programie „Na schodach”, a Przemek Schenk o filmach sportowych wartych obejrzenia.
Prowadzącymi tę audycję byli Daria Dichenko i Paweł Tabędzki. Zdradzili, czym Ukraina kusi Polaków oraz jak najłatwiej dostać się z Gdańska do tego kraju. Z okazji zbliżającego się Dnia Kobiet Justyna Nowakowska przybliżyła nam istotę tego święta, Jerzy Łączyński zaproponował najciekawsze prezenty dla Pań a Nadia Łanowska najlepsze miejsca do świętowania. Tomasz Wasielewski zrecenzował książkę „Nie hańbi” Olgi Gitkiewicz. Na koniec Wojciech Krukowicz opowiedział o filmie „Kapitan Marvel”.
Role prowadzących pełnili Justyna Nowakowska i Mateusz von Bredow. Anna Maria Kowalewska rozmawiała z tatuażystą Filipem Grzelakiem. Ada Walkowska wyjaśniła, do czego zdolny jest ludzki mózg. Justyna poradziła, jak zdrowo przywitać wiosnę. Na „deser” najciekawsze informacje o tegorocznych Oskarach w wykonaniu Anny Niewiadomskiej.
Świąteczny nastrój opanował Radio Ateneum. Role prowadzących pełnili Krzysztof Dunaj i Mateusz von Bredow. Wyjątkowy klimat zapewniła radiowa Wigilia, zorganizowana przez wszystkich współtworzących, słyszalna w tle podczas audycji. Było sympatycznie i smacznie. Były kolędy śpiewane na żywo przez Darię Dichenko i Adę Walkowską, przy akompaniamencie Tomka Wasielewskiego. Justyna Nowakowska opowiedziała o kaszubskich zwyczajach bożonarodzeniowych. Ania Niewiadomska i Monika Kwiatkowska gościły Paulinę Ołów, z którą rozmawiały o akcji „Kombatanci na Kresach”. Poza tym były rozmowy o podróżach, rozgrzewających napojach, nowych zwyczajach wigilijnych, gwiazdkowych propozycjach filmowych, muzycznych wydarzeniach w nadchodzącym roku i …niespodzianka urodzinowa! Był opłatek oraz życzenia od Władz Uczelni i Wykładowców Ateneum. Na koniec wspólne kolędowanie. Życzymy wspaniałych Świąt Bożego Narodzenia oraz spełnienia marzeń w Nowym Roku 2019 :)
Tym razem prowadzącymi były Anna Maria Kowalewska i, po raz pierwszy w tej roli, Justyna Nowakowska. Anna Marciszewicz zaprosiła Sylwię Siwierską, która opowiedziała o swojej pracy, będącej jednocześnie jej pasją. Daria Dichenko nagrała wywiad z Michałem Szczęśniakiem, który opowiedział o podróży na Antarktydę i o swojej książce. Mateusz von Bredow i Przemek Schenk zdradzili, jak widzą nadchodzące zmiany w Lotto Ekstraklasie. Kolejnymi gośćmi byli muzycy Klaudia Szmidt i Roman Walczak, którzy po rozmowie uświetnili audycję mini koncertem na żywo.
Prowadzącymi tę audycję byli Viola Kleiner i Krzysztof Dunaj. Ada Walkowska zaprosiła Grzegorza Kotlęgę, który opowiedział o swoich podróżach autostopem. Justyna Nowakowska poradziła, jak nie ulec szaleństwu przedświątecznych zakupów. Anna Marciszewicz wraz z gośćmi rozmawiały o modelingu. Jerzy Łączyński zrecenzował serial "Ślepnąc od świateł". Marta Włodarczyk wyjaśniła, jaką rolę w naszym życiu odgrywają zapachy. Klaudia zachęcała do aktywnego stylu życia, a Mateusz von Bredow i Przemek Schenk wprowadzili iście sportowy klimat.
Tym razem audycję prowadziły Anna Niewiadomska i debiutująca w tej roli Ada Walkowska. Wraz z Moniką Kwiatkowską oraz Karoliną, Michałem i Zoją Sawkami rozmawiali o ich egzotycznych podróżach. Wysłuchaliśmy wywiadu, przygotowanego przez Martę Włodarczyk i Darię Dichenko, z Eugeniuszem Borkowskim, byłym żołnierzem AK. Anna Marciszewicz przybliżyła nam dobre i złe strony stereotypów. Agata Cieślik poradziła, jak sobie radzić z otaczającym smogiem. Daria rozmawiała z Asią Chmarą o jej rowerowych wojażach. Przemek Schenk wraz z gościem Olivierem rozprawiali o Kubicy, piłce nożnej i o planach na przyszłość. Na koniec Jerzy Łączyński zaprosił wszystkich na Mikołajki Ateneum.
Audycję prowadziły Anna Maria Kowalewska i Magda Kulczycka, która przeżyła debiut w tej roli. Gościem specjalnym był dziennikarz muzyczny Kamil Wicik, który opowiedział o swojej nowej książce. Tomek Wasielewski, tym razem, wystąpił jako chłopak z gitarą ;) Daria Dichenko zachęcała do nauki języków obcych poprzez aplikacje. W studiu zagościł również trójmiejski raper Dawid Maliszewski, znany jako „Maloy”. Czy istnieją sposoby na tanie podróżowanie? Owszem… jest ich wiele, w dodatku bardzo ciekawych.
Podczas tej audycji działy się rzeczy, których dotąd nie było. Prowadzącymi byli Jerzy Łączyński i , udanie debiutujący w tej roli, Mateusz von Bredow. Równie dobry debiut przeżyła Justyna Nowakowska, która przeprowadziła wywiad z obiecującym wokalistą młodego pokolenia Krzysztofem Kreftem. Anna Marciszewicz poruszyła ważny temat, dotyczący barier architektonicznych dla niepełnosprawnych. Krzysztof Dunaj opowiedział o swojej dzielnej siostrze Oliwii i o akcji zbierania podpisów pod petycją o refundację leku niezbędnego dla chorych na rdzeniowy zanik mięśni (SMA). Oliwia Pankowska i jej przyjaciółka Asia podzieliły się wiedzą o k-popie. Viola Klejner zaprosiła stand-uperów "Młodych Śmiesznych", którzy zrobili coś, czego jeszcze nie było w Radiu Ateneum. Ada Walkowska z powodzeniem przekonała nas do wyjścia że strefy komfortu. Czy warto obejrzeć "Bohemian Rhapsody"? Recenzja Anny Niewiadomskiej rozwiała wszelkie wątpliwości.
Audycję prowadziły Anna Niewiadomska i Monika Kwiatkowska. Mateusz von Bredow rozmawiał z Krystianem Klawikowskim, mistrzem Polski juniorów w beachsocerze. Z okazji zbliżającej się setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości, Agata Cieślik opowiedziała o patriotyzmie. Tomek Wasielewski zrecenzował Red Dead Redemption. Były wspomnienia o sławnych twórcach muzyki, filmu i sportowców, którzy odeszli w 2018 roku. Anna Maria Kowalewska i Magda przeniosły studio na wyższy poziom (prosto w chmury). Przemek Schenk nagrał wywiad z byłym międzynarodowym sędzią piłkarskim Rafałem Rostkowskim. Marta Budner przedstawiła premiery ciekawych książek. Wszystko okraszała piękna muzyka wspaniałych wykonawców.
Kolejna audycja Radia Ateneum, to kolejna dawka niezapomnianych emocji. Prowadzącymi byli Jerzy Łączyński i Krzysztof Dunaj. Była Daria Dichenko i „Różowe wino”, były trendy modowe serwowane przez Martę Włodarczyk. Ada Walkowska interesująco przedstawiła tajemnice, które kryje „Człowiek” Leonarda da Vinci. Anna Maria Kowalewska przeprowadziła wzruszający wywiad ze Zbigniewem Stefaniakiem. Nie mniej ciekawa była rozmowa Moniki Kwiatkowskiej i Anny Niewiadomskiej z Wojciechem Kasprzykiem o przewodnictwie miejskim. Sportowe klimaty zapewnił Mateusz von Bredow, a filmowo – sercowe Ania Niewiadomska. Muzykę przygotowała Klaudia Kaczmarek. Funkcje realizatora pełnił Konrad Maćkowiak, a wydawcy Viola Klejner.
Pierwszą audycję w sezonie 2018/2019 prowadziły Anna Niewiadomska i Viola Klejner. Gościem specjalnym była red. Agnieszka Michajłow, wytrawna dziennikarka Radia Gdańsk S.A. Program współtworzyli zarówno stali członkowie Radia Ateneum, jak i zdolni debiutanci. Były rozmowy o wyborach samorządowych, zamiłowaniach, serialach i nastrojach związanych z jesienną porą oraz ciekawostki sportowe. Było też sporo interesujących faktów dotyczących weganizmu, dzięki Annie Marii Kowalewskiej i jej gościowi. Audycji towarzyszyła muzyka przygotowana przez Tomasza Wasielewskiego. Realizacją zajął się Konrad Maćkowiak, a rolę wydawcy pełnił Przemek Schenk.
___________________________________________
Ostatnia podsumowującą ten rok akademicki audycja Radia Atenuem. Wszyscy członkowie jak i przyjaciele radia spotkali się, aby wspólnie przeprowadzić wielkie "show". Prowadzącymi byli Anna Maria Kowalewska i Kamil Zimnicki. Nie zabrakło wielu momentów śmiechu oraz wspomnień.
___________________________________________
Prowadzącymi podczas tej audycji byli Anna Niewiadomska oraz Krzysztof Dunaj, debiutujący w tej roli. Viola Klejner przeprowadziła wywiad z zespołem Kwiaty. Daria Dichenko opowiedziała o różnym znaczeniu podobnie brzmiących słów rosyjskich i polskich, a Anna Niewiadomska zachęcała do uprawiania jogi. Monika Kwiatkowska rozmawiała z Wojciechem Kasprzykiem o Mistrzostwach Świata w Piłce Nożnej. Nie zabrakło też skandynawskich klimatów. Dzięki rozmowie Kamila Zimnickiego z Magdaleną Szczepańską, dowiedzieliśmy się wielu ciekawostek związanych z Norwegią.
___________________________________________
Audycję prowadziły Viola Klejner i Anna Niewiadomska. Przeprowadziły wywiad z Grzegorzem Hyżym. Rozmawiały także z Jackiem Reznerem z zespołu Lastryko. Oprócz tego, zapytaliśmy mieszkańców Trójmiasta, co sądzą o dobrych radach. Monika Kwiatkowska wraz z prowadzącymi dyskutowały o zniekształceniach poznawczych, a Kamil Zimnicki opowiedział o kolejnych ciekawostkach dotyczących Szwecji. Muzykę przygotowały prowadzące, a realizował Jerzy Łączyński.
___________________________________________
Prowadzący tę audycję, Viola Klejner i Jerzy Łączyński, gościli Karola Schwarza, współtwórcę Projektu Poezja Kulturystyczna. Daria poleciła kilka miejsc na Ukrainie, które koniecznie trzeba zobaczyć. Krzysztof Roman, Adam Mazurkiewicz i Karol Wolański, w wersji anglojęzycznej, opowiedzieli o własnym muzykowaniu. Paweł Tabędzki kontynuował opowieści o egzotyce Iranu. Przemek Schenk przeprowadził wywiad z Antonim Łukasiewiczem, piłkarzem Arki Gdynia. Były też rady Jerzego, których warto posłuchać :)
___________________________________________
Anna Niewiadomska i Jerzy Łączyński poprowadzili tę audycję. Daria Dichenko przybliżyła nam historię tradycyjnych imion ukraińskich. Monika Kwiatkowska wraz z Damianem Stanisławowiczem rozmawiali o aktorstwie. Z okazji zbliżającego się Dnia Dziecka Agata Cieślik opowiedziała o dziecięcych marzeniach. Z kolei Krzysztof, Adam i Karol, jak zwykle ciekawie i po angielsku, tym razem o sposobach na ciekawe spędzenie wakacji. Po raz kolejny odwiedziła nas Klaudia, uczennica technikum mechanicznego, która trochę nas nastraszyła ;) Na koniec Paweł podzielił się z nami wrażeniami, których doświadczył podczas pobytu w Iranie.
___________________________________________
Audycję poprowadziły Monika Kwiatkowska i Anna Niewiadomska. Przeprowadziły wywiad z Piotrem Buckim, autorem książki „Złap równowagę”. Karol Wolański i Adam Mazurkiewicz, w języku angielskim, radzili, jak efektywnie uczyć się języków obcych. Agata Cieślik zdradziła nam wszystko o selfie. Anna Maria Kowalewska rozmawiała z Kamilem Ziółkowskim, autorem płyty „Początek Końca Końca Początku”. Przemek Schenk i Karol Wolański dyskutowali o zbliżającym się finale Ligi Mistrzów. Jerzy Łączyński opowiedział o kinowych nowościach. Muzykę przygotowała Viola Klejner, a realizował Konrad Maćkowiak.
___________________________________________
Prowadzącymi były Viola Klejner i Anna Maria Kowalewska. Gościem specjalnym był Wojtek Horny, który uświetnił audycję nie tylko rozmową, ale też występem na żywo. Krzysztof, Adam i Karol, jak zwykle interesująco i po angielsku, rozprawiali o grach planszowych. Debiut w Radiu Ateneum przeżyła Ines Styp –Rekowska, która opowiedziała o swoim wolontariacie w „Załodze Buldoga”. Anna Maria sprawdziła, czy można atrakcyjnie spędzić czas w Gdańsku w najbliższym czasie i nie wydać przy tym ani grosza. Przemek Schenk podzielił się z nami swoimi spostrzeżeniami dotyczącymi powołania szerokiej kadry reprezentacji Polski na Mistrzostwa Świata w Rosji. Muzykę przygotowała Anna Niewiadomska, a realizował Jerzy Łączyński.
___________________________________________
Jerzy Łączyński przeżył swoje pierwsze solowe prowadzenie. Daria Dichenko opowiedziała, w języku rosyjskim, o zaletach i wadach studiowania w Polsce. Monika Kwiatkowska poradziła, jak radzić sobie w korporacji. Agata Cieślik opowiedziała o najdziwniejszych trendach organizacyjnych i prezentach związanych z pierwszą komunią. Jerzy przybliżył nam fabułę amerykańskiego serialu animowanego dla dorosłych „BoJack Horseman”, a Anna Niewiadomska sprawdziła, skąd się bierze strach przed lataniem samolotem. Krzysztof, Adam i Karol, w wersji anglojęzycznej, przedstawili plusy i minusy centrum rekreacyjno – handlowego Forum Gdańsk. Viola Klejner przeprowadziła wywiad z zespołem Majestic, a Kamil Zimnicki zaprosił do studia Jarosława Kaczmarczyka, Prezesa Koła Przewodników przy Oddziale Marynarki Wojennej PTTK w Gdyni.
___________________________________________
Anna Niewiadomska i Viola Klejner w duecie poprowadziły tę audycję. Agata Cieślik opowiedziała o najlepszych metodach efektywnej nauki. Monika Kwiatkowska przyprowadziła bardzo ciekawych gości od steampunka. Daria Dichenko i Paweł Tabędzki wypowiedzieli się na temat różnic w postrzeganiu wschodniej Europy przez Ukraińców i Polaków. Następnie Daria, w języku rosyjskim, opowiedziała o ciekawostkach dotyczących Gdańska. Konrad Maćkowiak wspólnie z Pawłem Tabędzkim zaprosili dr Jarosława Ocha, cenionego politologa, który szczegółowo omówił bieżącą politykę lokalną i zbliżające się wybory samorządowe. Krzysztof Roman, Adam Mazurkiewicz i Karol Wolański, po angielsku, rozmawiali o atrakcyjnych sposobach na rekreacyjne spędzanie czasu. Udanie debiutował Kamil Zimnicki, który opowiedział o swojej fascynacji krajami skandynawskimi, zwłaszcza Szwecją.
___________________________________________
Tego dnia w pełni odczuliśmy wiosenny klimat – zarówno na zewnątrz, jak i w studiu. Nasi goście sprawili, że pozytywne wibracje towarzyszyły nam prze całą audycję. Prowadzącymi byli Anna Maria Kowalewska i Paweł Tabędzki. Viola przeprowadziła wywiad z soulowo-funkowym live band’em „grooveservice”. Wojtek opowiedział o rosnącej popularności Netflixa. Następnie Karol, Adam i Krzysztof, w wersji anglojęzycznej, porozmawiali o trendach w modzie. Jeśli nie obejrzeliście do tej pory filmu „Każdego dnia”, to Ania Niewiadomska z pewnością Was do tego zachęci. Kasper poradził nam, jak ciekawie spędzić majówkę. Z kolei Daria opowiedziała o różnych znaczeniach bardzo podobnych słów, występujących w j. polskim i rosyjskim. Na koniec Paweł podzielił się z nami wrażeniami ze swoich podróży autostopem.
__________________________________________
Dwugodzinna audycja minęła w mgnieniu oka. Było mnóstwo gości, energii i muzyki. Prowadzący, Monika Kwiatkowska i Łukasz Zagórski, rozmawiali z Beatą Różalską o gdańskich improwizacjach teatralnych. Anna Maria prowadziła rozmowę z psycholog Angeliną Piechowską, autorką książki „Porozmawiajmy o Tobie”. Viola przeprowadziła wywiad z zespołem Revan. Potem nastąpił, absolutny hit programu, mini koncert na żywo w wykonaniu tej hardrockowej kapeli. Później, nasi koledzy z filologii angielskiej, Adam, Krzysztof i Karol opowiedzieli o filmowych i serialowych adaptacjach książek i komiksów. Na koniec nasza „wisienka na torcie” Ania Niewiadomska dokończyła temat dotyczący różnic między kobietami i mężczyznami.
___________________________________________
Audycję, tuż przed Świętami Wielkanocnymi, prowadzili Anna Maria Kowalewska i Paweł Tabędzki . Wraz z gośćmi dr Maciejem Siembiedą i red. Kamilem Wicikiem rozmawiali o ich sposobie spędzania Wielkanocy. Z kolei Agata opowiedziała nam, jak niektóre tradycje wielkanocne wyglądają w XXI wieku. Daria zdradziła, jak Wielkanoc obchodzi się na Ukrainie. Przemek i Krzysztof podsumowali ostatnie mecze towarzyskie reprezentacji Polski w piłce nożnej. Krzysztof, Adam i Karol po angielsku porozmawiali o festiwalach muzycznych. Po raz pierwszy odwiedziła nas uczennica szkoły średniej, Klaudia, która opowiedziała o nietypowym dla kobiet zawodzie. Jakim? …Po prostu posłuchajcie
___________________________________________
Audycję, tuż przed Świętami Wielkanocnymi, prowadzili Anna Maria Kowalewska i Paweł Tabędzki . Wraz z gośćmi dr Maciejem Siembiedą i red. Kamilem Wicikiem rozmawiali o ich sposobie spędzania Wielkanocy. Z kolei Agata opowiedziała nam, jak niektóre tradycje wielkanocne wyglądają w XXI wieku. Daria zdradziła, jak Wielkanoc obchodzi się na Ukrainie. Przemek i Krzysztof podsumowali ostatnie mecze towarzyskie reprezentacji Polski w piłce nożnej. Krzysztof, Adam i Karol po angielsku porozmawiali o festiwalach muzycznych. Po raz pierwszy odwiedziła nas uczennica szkoły średniej, Klaudia, która opowiedziała o nietypowym dla kobiet zawodzie. Jakim? …Po prostu posłuchajcie J
___________________________________________
Wiosna, ach to Ty! Audycję pełną niespodzianek i dobrego humoru, z iście wiosenną energią, prowadziły Anna Maria Kowalewska i Monika Kwiatkowska. Gościliśmy zespół Kiev Office w pełnym składzie, którzy po rozmowie z Violą zagrali dla nas na żywo. Następnie Krzysztof, Adam i Karol w wersji anglojęzycznej opowiedzieli o e-sporcie. Monika przeprowadziła wywiad z Wojciechem i Adamem z grupy SzaFoFe, a Daria opowiedziała o mitycznych, ale ważnych ukraińskich „duchach”. Czy wiecie, jakie są różnice między kobietami a mężczyznami? Anna Niewiadomska dokładnie zbadała tę sprawę. Muzykę przygotowała Nadia. Viola przeżyła debiut w roli realizatora, a nasz niezawodny Przemek po stoicku ogarniał nasze nieposkromione pomysły.
____________________________________________
Kolejną audycję, pełną ciekawych historii oraz muzycznych niespodzianek, poprowadzili Monika Kwiatkowska i Wojciech Krukowicz. Viola rozmawiała z zespołem Where Is Jerry. Przemek i Krzysztof podzielili się swoją opinią dotyczącą powołań do reprezentacji w piłce nożnej. Agata sprawdziła, które kierunki studiów cieszą się największym zainteresowaniem. Karol, Adam i Krzysztof zadebiutowali anglojęzyczną rozmową dotyczącą zakazu handlu w niedzielę. Daria opowiedziała o ukraińskim zespole muzycznym Один в каное, a Łukasz o przygotowaniach Rosji do mistrzostw świata. Dowiedzieliśmy się też, co ciekawego wydarzy się w Trójmieście oraz czy warto obejrzeć polski serial „Botoks”.
____________________________________________
Audycję, w pełni zdominowaną przez kobiety, poprowadziły Anna Niewiadomska i Monika Kwiatkowska. Dowiedzieliśmy się o genezie Dnia Kobiet oraz o najlepszych sposobach na uczczenie tego święta. Anna Maria Kowalewska rozmawiała z psycholog Dorotą Lebiatowską o miłości. Podczas tej audycji jednak nie mogło zabraknąć męskiego pierwiastka i to z mocnym akcentem muzycznym. Viola Kleiner przeprowadziła wywiad z zespołem Radio Bagdad. Agata opowiedziała o najpopularniejszych kobietach sportu, muzyki i polityki. Z kolei Daria przybliżyła nam postać projektantki damskich spodni.
____________________________________________
Podczas tej audycji nasz prowadzący Łukasz Zagórski rozmawiał m.in. z Nadią o interesujących miejscach kulinarnej sztuki, a z Małgosią o najciekawszych wydarzeniach w Trójmieście. Agata i Adam sprawdzili, jaki wpływ na młodego człowieka mają portale społecznościowe. Viola wraz z Prezesem Instytutu Debaty Publicznej porozmawiali o kulturalnej komunikacji. Przemek zapewnił nam solidną dawkę wiadomości sportowych. Monika opowiedziała o tanim i ciekawym podróżowaniu, a Ania Niewiadomska o obsesji sprzątania.
____________________________________________
21.02.2018
Tym razem audycję poprowadziła Anna Maria Kowalewska. Przeprowadziła wywiad z Krzysztofem Skibą z zespołu Big Cyc. Łukasz opowiedział, ku przestrodze, o swojej historii z dietetykami. Następnie prowadząca porozmawiała z psycholog Angeliną Piechowską o depresji, a Jerzy przygotował przegląd prasy. Viola przeprowadziła wywiad z zespołem The Moon. Był także luz-news oraz ciekawe opowieści Kaspra Cytryckiego o własnych podróżach. Daria z Łukaszem rozmawiali z organizatorkami projektu społecznego „Sztuka klikania” o wpływie social mediów na ludzką psychikę.
____________________________________________
Niezwykle smakowitą audycję prowadzili Daria Dichenko, która debiutowała w roli prowadzącej oraz Łukasz Zagórski. Viola rozmawiała z dr Jakubem Godzińcem o walentynkach i o sensie internetowych znajomości. Ania Niewiadomska opowiedziała szkołach uwodzenia dla mężczyzn. Obowiązkowym punktem programu był temat dotyczący tradycji Tłustego czwartku, który przybliżył nam Krzysztof Dunaj. Było mnóstwo pysznych pączków, różnego rodzaju… którym nie sposób było się oprzeć. Daria opowiedziała o brazylijskiej artystce Angelice Dass i o jej fotograficznym projekcie „Humanae”, a Kasper o swoich doświadczeniach sportowych. Jerzy przybliżył nam fabułę filmu „Blade Runner 2049”, a Nadia zaproponowała zaskakujące pomysły na prezenty z okazji Dnia zakochanych.
____________________________________________
Gospodarzami kolejnej audycji był energiczny duet: Viola Klejner i Łukasz Zagórski. Gościem specjalnym był dr hab. Piotr Semków, profesor Akademii Marynarki Wojennej w Gdyni, tudzież autor i współtwórca wielu książek historycznych. Poznaliśmy wiele ciekawostek z zakresu historii najnowszej. Martyna opowiedziała o życiu z celiakią. Kasper zrelacjonował swoje wrażenia dotyczące filmu „Czas Mroku”, a Ania Niewiadomska sprawdziła m.in. skąd się wzięła nazwa oskarowej statuetki. Daria opowiedziała o pięknych ukraińskich wyszywankach. Na koniec Łukasz sprawił, że niemal wszyscy się popłakaliśmy.
____________________________________________
Audycję poprowadzili Łukasz Zagórski i Jerzy Łączyński. Anna Maria rozmawiała z Dawidem Krzynowkiem o jego przygodzie ze sportem. Jerzy opowiedział o swoim członkostwie w Survival Adventure School, a Monika o pracy przewodnika na stadionie. Daria zdradziła nam, co najbardziej zaskakuje Ukraińców w Polsce. Przemek zapewnił dużą dawkę sportowych informacji, a Kasper zabrał nas w artystyczne klimaty. Nadia sprawdziła, które sposoby pielęgnacji są najlepsze dla naszych twarzy w okresie zimowym. Z kolei nasz ekspert od filmów i seriali, Jerzy, tym razem przybliżył nam fabułę serialu „Dark”.
____________________________________________
Podczas tej audycji dużo rozmawialiśmy o Wielkiej Orkiestrze Świątecznej Pomocy. Prowadzącymi były Viola Klejner i Ania Niewiadomska. Gościliśmy Martę Kurek, pracownika Regionalnego Centrum Wolontariatu w Gdańsku. Nadia opowiedziała o akcji #jastawiam, a Monika Kwiatkowska o morsowaniu. Odwiedził nas Filip Kozioł, organizator eventów i członek Pokojowego Patrolu. Krzysztof podpowiedział nam, jak aktywnie spędzić ferie. Dowiedzieliśmy się sporo o bieżącej działalności Samorządu Studenckiego Ateneum od przewodniczącego, Konrada Maćkowiaka. Z kolei Łukasz zapewnił nam emocje, grubą kasę i plotki, czyli wszystko o transferach piłkarskich. Na koniec Ania opowiedziała o filmie „Exterminator”.
____________________________________________
Pierwszą audycję w tym roku prowadzili Anna Maria Kowalewska i Łukasz Zagórski. Viola rozmawiała z red. Kamilem Wicikiem, wytrawnym dziennikarzem muzycznym o koncertach i festiwalach, które odbędą się w Polsce w 2018r. Nie mogło też zabraknąć postanowień noworocznych. Niektóre z nich zdradził nam red. Marcin Dybuk, dyrektor ds. Rozwoju Radia Gdańsk. Było też mnóstwo innych ciekawych historii. Wojtek opowiedział o serialu „The End of the F***Ing World” oraz o najgorszym filmie na świecie. Przemek sprawdził, jakie są szanse Polski w zimowych Igrzyskach Olimpijskich. Anna Maria przeprowadziła wywiad z Krzysztofem Zaczyńskim, członkiem zespołu SPOIWO.
____________________________________________
Ostatnią audycję w tym roku poprowadziły Viola Klejner oraz, debiutująca w tej roli, Anna Niewiadomska. Było bardzo muzycznie i świątecznie. Gościliśmy zespół SEADREAM, czyli Marka Lisa i Łukasza Zagórskiego. Po wywiadzie zagrali mini koncert na żywo. Daria pięknie zaśpiewała tradycyjną kolędę ukraińską, a Jerzy opowiedział o serialu „Breaking Bad”. Ania podpowiedziała nam, co warto oglądać i słuchać w czasie świąt Bożego Narodzenia. Wysłuchaliśmy też relacji ze spotkania opłatkowego pracowników Ateneum-Szkoły Wyższej. Nasz sportowy duet, Krzysztof i Przemek, przedstawili nam podsumowanie jesiennej rundy w ekstraklasie polskiej. Na koniec były życzenia świąteczne od wszystkich współtworzących Radio Ateneum.
____________________________________________
13.12.2017
Podczas tej audycji dużo czasu poświęciliśmy na temat dotyczący 36 rocznicy wprowadzenia stanu wojennego w Polsce. Prowadzącymi byli Małgorzata Nowakiewicz i Wojciech Krukowicz. Jerzy przekonał nas, że warto wybrać się do Wrocławia. Nadia opowiedziała o atrakcjach dla posiadaczy „Karty Mieszkańca” Gdańska. Gosia sprawdziła, czy święta w podróży są popularne. Ania Niewiadomska przygotowała mnóstwo informacji o tym, jak wyglądało życie Polaków w stanie wojennym. Potem wraz z Violą przeprowadziły wywiad z gościem specjalnym, działaczem i jednym ze związkowców Solidarności, Andrzejem Adamczykiem. Daria przedstawiła nam historię ukraińskiego zespołu Okean Elzy. Anna Maria porozmawiała z raperem Krystianem, znanym jako Bambo the Smuggler. Krzysztof podsumował początkowe konkursy w skokach narciarskich, a Wojtek podzielił się swoimi wrażeniami po obejrzeniu serialu „The Punisher”.
____________________________________________
Mikołajkową audycję prowadzili, z nieprzeciętnie pozytywną energią, Przemek Schenk i Jerzy Łączyński. Anna Maria przeprowadziła wywiad z Arturem Urbanowiczem, autorem książek „Gałęziste” i „Grzesznik”. Wojtek przedstawił propozycje zbliżających się koncertów oraz o premier filmowych. Konrad podzielił się swoimi spostrzeżeniami dotyczącymi bieżącej polityki. Marta sprawdziła, jakie atrakcje oferuje gdański Jarmark Bożonarodzeniowy. Viola poleciła płytę „RetroNarodzenie” Ani Rusowicz. Z kolei Łukasz przygotował świąteczny przewodnik po krajach azjatyckich, a Ania Niewiadomska wyjaśniła skąd w ogóle się wziął św. Mikołaj. Małgorzata zaproponowała najmodniejsze i najciekawsze prezenty. Kasper opowiedział o przedświątecznych akcjach charytatywnych. Daria zapoznała nas z ukraińskimi tradycjami świątecznymi oraz ze słowami i zwrotami w tym języku. Potem Krzysztofa wraz z prowadzącymi pochłonęła tematyka sportowa. Na koniec Jerzy ocenił pierwszy sezon serialu „The Punisher”.
_____________________________________________
29.11.2017
Audycję w andrzejkowym klimacie poprowadzili Nadia Łanowska i Kasper Cytrycki. Zuzia i Marta sprawdziły, jak gdańszczanie spędzają andrzejki. Gosia opowiedziała o zwyczajach andrzejkowych. Anna Maria Kowalewska przeprowadziła rozmowę z dyr. Fundacji dla Rodziny „Ogniska Nadziei” Marzeną Ładą oraz z psycholog Dorotą Lebiatowską. Viola przedstawiła propozycje ciekawych koncertów na najbliższy weekend oraz najważniejsze informacje o XV edycji Mikołajów na Motocyklach. Łukasz zdradził nam, co go najbardziej zaskoczyło podczas pobytu w Korei Południowej. Daria przybliżyła nam sekrety ukraińskiej kuchni i kilka zwrotów frazeologicznych związanych z jedzeniem. Następnie wysłuchaliśmy wywiadu Gosi z Jerzym Górskim, mistrzem świata w podwójnym Ironmanie oraz bohaterem filmu w reż. Łukasza Palkowskiego „Najlepszy”. Potem Krzysztof podsumował 17 kolejkę Lotto Ekstraklasy, a Nadia porozmawiała z zespołem muzycznym Kava.
_______________________________________________
Na kolejne audycje na żywo Radia Ateneum zapraszamy już od października w nowy roku akademickim 2020/2021.
W oczekiwaniu na nowe audycje zapraszamy do odsłuchania audycji archiwalnych
Do usłyszenia już we wtorek od 18.00 do 20.00.
Kliknij na ikonę aby zacząć odsłuch
|
|
|
|
|
Viola Kleiner Szalenie pasjonuje mnie muzyka i radio. Kocham dobre brzmienia połączone z ciekawymi tekstami i rozmowy z ludźmi, którzy je tworzą. Uwielbiam czytać i rysować. |
Anna Niewiadomska "Najpierw słychać, potem widać"- tak mówią o mnie znajomi. Pasję do radia odkryłam w szkole średniej, kiedy wspólnie z kolegą tworzyłam szkolny radiowęzeł. Komunikację zawsze stawiam na pierwszym miejscu. Po prostu, uwielbiam rozmawiać. Poza tym, kocham kino i koncerty. |
Przemek Schenk Pasjonat wszelkiego sportu. Miłośnik MMA i piłki nożnej. Lubi działać. Bardzo zaangażowany w tworzenie audycji Radia Ateneum. |
Daria Dichenko Pasjonuje mnie sztuka. Muzyka, malarstwo, kino, fotografia... Czasem na antenie opowiem o coś o ekologii, a czasem usłyszycie ode mnie wywiad z ciekawą osobą. Zdarza się też, że nie słyszycie mnie na żywo, ale jestem w studiu jako fotoreporter. P.S. Ten ‚wschodni akcent’ przywiozłam ze sobą z Ukrainy.
|
Monika Kwiatkowska Gaduła i wiecznie zajęta. Dwa przymiotniki najlepiej opisujące Monikę. Oprócz pasji do radia, uwielbia również teatr. Od ponad roku uczęszcza do grupy kierowanej przez Marka Branda, a ich występy można zobaczyć w Teatrze w Blokowisku. W wolnej chwili uprawia pole dance i stretching. Marzy, by mówić jak typowy Brytyjczyk. |
![]() |
![]() |
![]() |
![]() |
![]() |
Jakub Krysiewicz Interesuję się głównie sportem.Jednak moje największe pasje to piłka nożna oraz sporty walki. Jeżeli chodzi o football skupiam się najbardziej na angielskiej Premier League, chociaż śledzę nawet mało popularne ligi. Wśród sportów walki, fascynują mnie mma, K1 i boks.
|
Piotr Szwindowski Interesuje się piłka nożna, szczególnie liga hiszpańska, angielska i włoska. Fascynują mnie również relacje kibicowskie. |
Ada Walkowska Studiuję dziennikarstwo, bo mówienie, pisanie, słuchanie i obserwowanie jest dla mnie sztuką.Każdego dnia smakuję nowe emocje. W celu rozluźnienia umysłu śpiewam i gram na ukulele. |
Mateusz von Bredow Zawsze chciałem grać w piłkę. Ale nie jestem jak Lewandowski i nie uda mi się na tym dużo zarobić, będę się więc o tym wymądrzał. Jestem fanatykiem 90 bpm, bum bapu, po prostu hip hopu. Pogoda ma na mnie ogromny wpływ, lubię się budzić ze słońcem za plecami. |
Szymon Wleklak Urodziłem się w Płocku. Interesuję się sportem, szczególnie piłką nożną. Fascynuje mnie też technologia i muzyka. A ponadto znam każdą stolicę Europy. |
![]() |
![]() |
![]() |
![]() |
![]() |
Julia Dachnowicz Nie lubię, gdy ktoś zdrabnia moje imię ze względu na mój wzrost. Za to lubię słuchać muzyki oraz przeglądać media społecznościowe i informacje. A ponieważ dziennikarstwo kojarzy się przede wszystkim z mediami, to uważam, że to coś dla mnie. |
Kuba Nowakowski Moim marzeniem jest zostać dziennikarzem sportowym. Moimi głównymi zainteresowaniami są piłka nożna sporty walki oraz skoki narciarskie. |
Julia Barwińska Od dziecka interesuję się muzyką i śpiewem. Sprawia mi to ogromną radość. Moim hobby jest również spotykanie znanych i ciekawych osób. Uwielbiam jeździć na koncerty moich ulubionych artystów, Natalii Szroeder, Justyny Steczkowskiej i Tini Stoessel. Dziennikarstwo wybrałam, bo chciałabym poznać tajniki tego zawodu. |
Szymon Malinowski
Moją główną pasją jest piłka nożna na czele z ligą angielską. Dodatkowo w wolnym czasie lubię robić zdjęcia przypadkowym ludziom na ulicy, a po powrocie do domu oglądam po raz enty gwiezdne wojny.
|
Miłosz Derkowski Miłośnik piłki nożnej, a głównie rozgrywek angielskich. Chętnie sięgam po dobry film czy serial, jestem fanem jazdy rowerem. |
![]() |
![]() |
![]() |
![]() |
![]() |
Weronika Rygielska Interesuję się kulturą, literaturą i lifestylem. Po godzinach piszę do szuflady (na razie), tańczę, a w chwilach nudy próbuję swoich sił we wszystkim, co akurat trafi w moje ręce. |
Julia Łapińska Moda, projektanci, ich kolekcje i ubrania jako forma wyrazu, są moją największą pasją. Jestem wieloletnią czytelniczką i kolekcjonerką modowego magazynu "Vogue". Fascynuje mnie świat, wpływ odmiennych kultur oraz ludzi na modę, stąd uwielbiam podróżować i doświadczać tych zjawisk. Kocham psy. |
Natalia Kurasińska Współpracuję z Teatrem w Oknie. Lubię zdobywać wiedzę na każdy temat i podróżować. Gram na instrumentach. |
Jakub Seelau Pracę dziennikarską zacząłem od telewizji, ale możliwość sprawdzenia swoich sił w radiu mnie zainteresowała i postanowiłem spróbować. Z charakteru jestem bardziej introwertykiem, zdecydowanie lubię siedzieć w domu i czytać książki lub komiksy. Uwielbiam gry planszowe i mam ich w domu pokaźną kolekcję. Bardzo lubię słuchać muzyki. Moimi głównymi gatunkami są metal i rock, ale z chęcią posłucham tego, co ktoś inny zaproponuje. |
Artur Wiśniewski Interesuję się motorsportem od 6 roku życia, w szczególności Formułą 1. Miłością do tego sportu zaraził mnie ojciec. Od małego pasjonowały mnie także gry komputerowe i ich rynek. Moim marzeniem jest praca w jednej z tych dziedzin. |
|
![]()
|
|
![]()
|
|
|
Kasper Gutkowski 21 lat- wielki fan mma i esportu, zainteresowany wyżej wymienionymi od 5 lat
|
Marta Budner Uwielbiam czytać książki, a szczególnie kryminały. Lubię sport, gotowanie i długie spacery brzegiem morza. |
Marta Włodarczyk Od zawsze interesowałam się mediami. Dziennikarstwo jest dla mnie nie tylko zawodem, ale i pasją dającą możliwość ciągłego rozwoju. Fascynuje mnie kultura i sztuka reportażu. |
Gosia Budnik Jestem trochę samolubna, choć lubię się dzielić. Trochę niecierpliwa, choć często spokojna. Trochę niepewna siebie, choć świadoma swojej wartości. Lubię fajnych ludzi, intrygujące miejsca, magię zaklętą w fotografii, reportaż pod każdą postacią. Miłością bezwarunkową darzę zwierzęta. |
|
|
|
||
Dominik Nowak Piłka nożna, żużel, hokej – w tej kolejności. Wspieram gdańskie drużyny, kibicem jestem, a nie bywam. Uwielbiam dyskutować z innymi, dziennikarstwem zainspirował mnie śp. Paweł Zarzeczny. |
Mikołaj Niczyporowicz Lubię słuchać muzyki głównie Słucham wszystkiego głównie rap Interesuje się piłka nożna oraz koszykówka Lubię grać w gry video Lubię bardzo fast food |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Agnieszka Michajłow Przez ćwierć wieku dziennikarka radiowa. W 2019 przeszła do pracy w PR. Prywatnie zaangażowana w działalność społeczną. Lubi spotkania z ciekawymi ludźmi. Uczy studentów odwagi w wystąpieniach publicznych. |
. |
Andrzej Dubas Pasjonat radia i dźwięków. Od lat realizuje audycje w Radiu Gdańsk i radiowej Trójce. Mistrz połączeń satelitarnych. Teraz uczy sztuki realizacji studentów Ateneum.Prywatnie fan dobrej muzyki i funfan narciarstwa. |
Ciągle pracujemy nad nowymi, ciekawymi audycjami!
Tworzyli Radio Ateneum:
Natasza Duszkiewicz
Paula Lendzińska
Natalia Jąkalska
Alicja Liedtke
Anna Moczydłowska
Anna Polcyn
Asia Juszkiewicz
Katarzyna Czepułkowska
Monika Licau
Tomasz Zioło
Piotr Purol
Karol Szałapski
Łukasz Sowa
Mateusz Kwidziński
Wojtek Szabuńko
Patryk Chyliński
Mateusz Radko
Mateusz Littwin
Jacek Dzięgielewski
Wojciech Luściński
Karol Szałapski
Bartek Czech
Anna Michałowska
Magda Żarek
Marta Komassa
Bartek Kajka
Karolina Guziuk
Patryk Wysocki
Bartek Dybek
Konrad Kruczkowski
Paweł Artyukh
Małgorzata Nowakiewicz
Wiktor Miliszewski
Martyna Kasprzycka
Magda Chmielewska
Mateusz Frank
Marta Szramowska
Natalia Dzienisz
Mariola Żukowska
Magdalena Jabłonowska
Michał Andrzejewski
Krystian Stalski
Filip Górski
Marta Jędrzejewska
Łukasz Konkel
Konrad Maćkowiak
Nadia Łomska
Kasper Cytrycki
Paweł Tabędzki
Klaudia Kaczmarek
Tomasz Cybyla
Łukasz Zagórski
Małgorzata Naukowicz
Wojciech Krukowicz
Marcin Dybuk
Karol Witkowski
Jerzego Łączyński
Anna Marciszewicz
Anna Maria Kowalewska