Wymiana legitymacji studenckich na elektroniczne

2019-10-21

Szanowni Państwo,

W związku z zmieniającymi się przepisami dotyczącymi legitymacji studenckich rozpoczynamy procedurę wymiany druków tego dokumentu. Legitymacje książeczkowe tracą ważność – aby nadal korzystać z ulg m.in. w komunikacji publicznej należy wymienić dokument.

Wszyscy studenci, którzy chcą wymienić swoją legitymację na elektroniczną powinni:

Na adres foto@ateneum.edu.pl wysłać 2 pliki: zdjęcie (jak do dowodu osobistego) oraz potwierdzenie wpłaty 22 zł (na swoje konto do wpłat czesnego). Tytuł emaila: Imię i nazwisko i numer albumu studenta oraz kierunek i specjalność (np.: Anna Nowak 8765, filologia angielska stacjonarna).

Przesłane zdjęcie powinno mieć następujące cechy:

- format pliku .jpg (inne formaty nie będą zaakceptowane przez program),

- wielkość zdjęcia mniejsza niż 500 kb

- rozdzielczość minimum 300 dpi

- proporcje zdjęcia od 0,75 do 0,85 (stosunek krótszego boku do dłuższego boku zdjęcia)

- nazwa zdjęcia: PESEL_Nazwisko i imię np.: 79062098765_Anna Nowak.jpg

Tylko osoby, które spełnią powyższe warunki otrzymają nowe legitymacje. Legitymacje nie są wytwarzanie w Ateneum a w firmie zewnętrznej w Poznaniu dlatego czas wyrabiania legitymacji to około tydzień od momentu wysyłki do nas zdjęcia i potwierdzenia wpłaty 22 zł.