Studia podyplomowe - DIALOG MOTYWUJĄCY

2020-10-06

Rozpoczęcie studiów 24 października 2020 - są jeszcze wolne miejsca !

Czas trwania studiów: dwa semestry

Zajęcia prowadzone są online odbywających się co 2-3 tygodnie w soboty i niedziele.

Studia podyplomowe "Dialog Motywujący” powstały w oparciu o porozumienie pomiędzy uczelnią a Polskim Instytutem Dialogu Motywującego (PIDM)

Studia mają charakter doskonalący. Program studiów jest autorską koncepcją Polskiego Instytutu Dialogu Motywującego, pozytywnie zaopiniowaną przez Radę Naukową Instytutu, składającą się z ekspertów Dialogu Motywującego, należących do Międzynarodowego Towarzystwa Trenerów Dialogu Motywującego (MINT). Radę naukową tworzą: Rik Bes (Holandia), David Prescott (USA), Tom Barth (Norwegia), Jane Groves (Wielka Brytania) Casey Jackson (USA) oraz Dominik Meinhart-Burzyński (Polska).

W trakcie studiów:

• nauczysz się biegle posługiwać Dialogiem Motywującym – metodą o skuteczności potwierdzonej badaniami naukowymi, zakwalifikowaną do tak zwanych Evidence Based Practices (EBP) – praktyk o potwierdzonej naukowo skuteczności,
  • wzbogacisz wachlarz Twoich możliwości komunikacyjnych i znacznie zwiększysz efektywność podejmowanych działań,
  • dowiesz się jak skutecznie towarzyszyć swojemu rozmówcy w zmianie,
  • nauczysz się jak budować trwałość i zobowiązanie do zmiany na zasobach własnych rozmówcy, oraz jak rozmawiać w atmosferze akceptacji i troski,
  • poznasz bogate zaplecze metodologiczne Dialogu Motywującego,
  • nauczysz się działać w oparciu o określone narzędzia, angażując je w konkretne strategie dedykowane indywidualnie danemu rozmówcy,
  • w komfortowych i bezpiecznych warunkach będziesz mógł praktykować stosowanie metod

i strategii DM; zdecydowana większość zajęć prowadzona jest w formie warsztatów tak, aby każdy student mógł praktykować pod okiem specjalisty.

Studia mają charakter wysoce praktyczny, warsztatowy.

Studia kierowane są do absolwentów wyższych uczelni (zarówno  do osób, które ukończyły studia I stopnia i posiadają tytuł licencjata, jak i absolwentów studiów drugiego stopnia posiadających tytuł magistra). Bardzo polecane osobom, które zawodowo zajmują się niesieniem pomocy lub wychowaniem ze szczególnym uwzględnieniem momentu towarzyszenia ludziom w zmianie.

Podsumowując: Zapraszamy nauczycieli, pedagogów, psychologów, psychoterapeutów, terapeutów uzależnień, dietetyków, kuratorów sądowych, pracowników socjalnych, pielęgniarki – absolwentów studiów wyższych (także zawodowych), których efekty pracy w dużej mierze zależą od jakości relacji z rozmówcą oraz/lub od umiejętnego towarzyszenia ludziom w zmianie postaw, nawyków, zachowań.

Opiekun studiów: mgr Dominik Meinhart-Burzyński – Prezes Zarządu Polskiego Instytutu Dialogu Motywującego.

Koszt studiów:

I semestr - 1900 zł

II semestr - 2000 zł

Możliwość wyboru płatności ratalnej/semestralnej.