Poszerzenie oferty dla UTW - Projekt "Pełnia talentu w pełni wieku"

2019-01-13

Projekt „Pełnia talentu w pełni wieku – program zdobywania kompetencji dla osób od 50 plus do nieskończoności!”

Realizator Ateneum Szkoła Wyższa w partnerstwie z  Instytutem Rozwoju Personalnego  Ganesa.

Logo projekt

Co oferujemy?

Zadanie I -  Talentownia – warsztaty zarządzania swoimi mocnymi stronami

Zadanie II – Nowoczesne technologie i codzienność

1. Podstawy obsługi komputera i Internetu
  2. Media społecznościowe i komunikacja przez Internet
  3. Bank, zakupy i bezpieczeństwo  w sieci
  4. Urządzenia mobilne i biurowe

Zadanie III –Porozumiewanie się w języku ojczystym

1. Część wykładowa
  2. Część warsztatowa – sztuka komunikacji

Zadanie IV – Praktyczna nauka języka obcego

1. Język angielski
  2. Język hiszpański, niemiecki, szwedzki, włoski

*Możliwość kontynuacji  zajęć na semestrze zimowym i letnim w roku akademickim 2019/2020

Kogo zapraszamy?

Osoby, które ukończyły 50 rok życia i są mieszkańcami obszarów obejmujących: M. Gdańsk, M. Sopot, M. Gdynię, powiaty kartuski, gdański, nowodworski, bez względu na status na rynku pracy. Czekamy na osoby gotowe do wyzwań edukacyjnych i rozwoju osobistego w przyjaznych warunkach Ateneum-Szkoły Wyższej w Gdańsku.

Cel główny projektu to poprawa jakości życia uczestników przez uświadomienie znaczenia i ukazanie skutecznych metod zarządzania własnymi mocnymi stronami.  Pozwoli to  na twórczą adaptację do wyzwań wynikających z kolejnych etapów życia. W ramach projektu powstaną nowatorskie programy z zakresu:

zarządzania talentami, technologii informacyjno-komunikacyjnych, komunikowania się w języku ojczystym oraz w językach obcych.

Uwzględniać one będą uwarunkowania procesów uczenia w późnej dorosłości. Dzięki temu proces uczenia będzie budującym doświadczeniem.  Zrealizowane będą warsztaty zarządzania talentami dla 200 osób a także szkolenia językowe dla 70 osób, nowoczesne technologie dla 100 osób oraz język ojczysty dla 120 osób. W rezultacie których ok. 90% uczestników podniesie swoje kompetencje w przynajmniej 1 z objętych projektem tematów.

Wdrożenie programów nastąpi przez cykl warsztatów i szkoleń, w rezultacie których ok. 90% uczestników podniesie swoje kompetencje w przynajmniej 1 z objętych projektem tematów.

Realizacja projektu: 11.2018-06.2020. Wartość projektu: 999 845,00 zł, w tym wkład środków europejskich: 842 669,37zł.

Termin rekrutacji

18.02 – 01.03. 2019