Konsul z Ambasady USA w Ateneum - zapraszamy na spotkanie

2019-11-14

[ROS][UKR] tłumaczenie na samym dole opisu
Ambasada Stanów Zjednoczonych w Warszawie, Camp Counselors USA-Poland - partner Departamentu Stanu oraz Ateneum Szkoła Wyższa zapraszają na spotkanie z dyplomatą - przedstawicielem Ambasady USA w Polsce.
Pani Vera Partem omówi 3 tematy istotne dla studentów:
- możliwości studiowania w Stanach
- programy wakacyjnej wymiany kulturowej w USA, niekolidujące z zajęciami w roku akademickim
- staże i praktyki po studiach
- oraz aspekt zniesienia wizy turystycznej: jak podróżować do USA bez wizy
Pani Konsul odpowie także na wszelkie pytania - mogą być zadane w języku polskim, rosyjskim, ukraińskim, niemieckim lub angielskim.

20 listopada 2020 roku, środa
godzina 9:00 sala 101

Prelegenci:
Vera Partem, Vice Konsul, Ambasada Stanów Zjednoczonych w Warszawie
Vera Partem jest vicekonsulem w Ambasadzie Stanów Zjednoczonych w Warszawie. Urodziła się na Ukrainie we Lwowie i wyemigrowała do Filadelfii. Jej rodzina otrzymała azyl polityczny z powodu prześladowań komunistycznych. Jako młoda emigrantka w drodze do Stanów Zjednoczonych podróżowała przez Warszawę, gdzie po 25 latach wróciła do służby jako dyplomata. Wcześniej pani Partem pełniła funkcję oficera politycznego w Kazachstanie w latach 2016–2018. Odpowiadała przede wszystkim za demokrację, prawa człowieka i problemy uchodźców, a także za zmieniający się krajobraz społeczny i religijny kraju. Jest absolwentką University of Pennsylvania, gdzie uzyskała tytuł magistra administracji publicznej i polityki, oraz Uniwersytetu Lehigh, gdzie uzyskała podwójne stopnie z biologii i komunikacji międzynarodowej. W 2011 roku Pani Partem ukończyła stypendium Fulbright-Hays w Tbilisi w Gruzji. W 2013 roku Pani Partem została laureatką prestiżowego stypendium Thomasa R. Pickeringa do Spraw Zagranicznych z Departamentu Stanu USA za zaangażowane w reprezentowanie interesów Ameryki za granicą oraz odzwierciedlenie różnorodności i doskonałości społeczeństwa amerykańskiego. Pani Partem dołączyła do Departamentu z ponad dziesięcioletnim doświadczeniem w pracy międzynarodowej w sektorze prawnym i non-profit. Z sukcesem ukończyła dwa staże w Departamencie: jedno w Biurze Spraw Europejskich i jedno w Biurze Organizacji Międzynarodowych przy Misji USA przy ONZ w Genewie. Pani Partem biegle włada językami ukraińskim, rosyjskim i angielskim, a komunikatywnie mówi po niemiecku i po polsku.

Bożena Magdziak, sekcja konsularna Ambasady Stanów Zjednoczonych w Warszawie

Marek Witkowski, ambasador programów wakacyjnych, Camp Counselors USA - Poland
Marek Witkowski od 11 lat zajmuje się wyjazdami studentów i uczniów do Stanów Zjednoczonych. Osobiście zatrudnił 659 osób; współpracuje z 1134 pracodawcami na terenie USA. Jest ekspertem w 3 obszarach: studia w USA, szkoła średnia w Stanach oraz programy wymiany wakacyjnej. Doradza jak wykorzystać pobyt w Stanach do budowania kariery zawodowej.

[ROS]
Встреча с консулом посольства США в Сопоте 19 ноября в 13.30.
На встрече вы узнаете о:
- возможности обучения в Соединенных Штатах
- летние программы культурного обмена в США, не пересекающиеся с занятиями в учебном году
- стажировки и практика после учебы
- и аспекты безвизового режима: как путешествовать в США без визы
Консул также ответит на любые вопросы - они могут быть заданы на русском, украинском, немецком, английском или польском языках.

[UKR]
Зустріч з консулом Посольства США у Сопоті 19 листопада о 13.30
На зустрічі ви дізнаєтесь про:
- можливості навчання в США
- літні програми культурного обміну в США, що не перетинаються з заняттями в навчальному році
- стажування та практика після навчання
- і аспекти безвізового режиму: як подорожувати до США без візи
Консул також відповість на усі запитання - їх можна задати російською, українською, німецькою, англійською або польською мовами.