POWRÓT DO MENU

Aktualności

Dlaczego warto studiować filologię hiszpańską?

2022-05-30

Filologia hiszpańska

Miesiące letnie to czas wypoczynku ale i czas podejmowania ważnych życiowych wyborów związanych z dalszą edukacją. Chcąc ułatwić Wam ten proces, zapraszamy do lektury.

Dlaczego warto studiować filologię hiszpańską?

Język hiszpański jest drugim najpopularniejszym językiem na świecie, znając go zyskasz możliwość porozumienia się z ponad pół miliardem osób, które również władają tym językiem na siedmiu kontynentach. Ogromna popularność jaką cieszy się ten język, stwarza tym samym szerokie możliwości wyboru pracy nie tylko w Polsce ale i w wielu innych krajach. Studia filologiczne rozwijają kompetencje językowe, które przydatne są w niemal każdej dziedzinie życia. Kolejnym niewątpliwym atutem jaki niesie ze sobą nauka języka hiszpańskiego, jest znaczne ułatwienie nauki innych języków obcych takich jak np. włoski, francuski czy portugalski.

Filologia hiszpańska łączy w sobie nie tylko naukę o języku ale i o kulturze czy literaturze krajów, w których włada się tym językiem. Studiować można na studiach pierwszego stopnia, które trwają 6 semestrów i zapisując się na nie, nie musisz znać języka, nauka rozpoczyna się od postaw. Dzięki renomowanym wykładowcom, będącym w znacznej części rodzimymi użytkownikami języka hiszpańskiego i ponad 150 godzinom tego języka w semestrze, możliwym jest ukończenie pierwszego etapu studiów, ze znajomością języka na poziomie B1/B2. Jeśli zapragniesz jeszcze bardziej zanurzyć się w nauce i zasmakować prawdziwego hiszpańskiego stylu życia - nic prostszego. Istnieje możliwość przeniesienia się między innymi do miast takich jak Córdoba czy Cádiz w ramach programu Erasmus+, z którego każdego roku korzysta wielu naszych studentów. Naukę kontynuować można również na studiach drugiego stopnia, które trwają 4 semestry i aby je podjąć musisz władać językiem hiszpańskim przynajmniej na poziomie B1. Na każdym z etapów możliwe są dwie ścieżki wyboru: specjalizacja nauczycielska dająca uprawnienia pedagogiczne lub specjalizacja tłumaczeniowa.

1

Czego nauczysz się studiując filologię hiszpańską?

W zależności od wyboru ścieżki, nauczysz się pracy z dzieckiem ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi, emisji głosu, komunikacji interpersonalnej, wykorzystywania strategii tłumaczeniowych, tłumaczeń ustnych, audiowizualnych, prawnych i wielu innych rozwijających i poszerzających horyzonty przedmiotów.
Jeśli zastanawiasz się dlaczego hiszpańskie nazwiska są dwuczłonowe, czym jest seseo, jaką rolę w języku i kulturze hiszpańskiej odegrał język arabski, dlaczego hiszpańska interpunkcja jest tak nietypowa (¿,? ¡,!)... na te i wiele innych pytań uzyskasz odpowiedź podczas studiów.

  

"Aprender otro idioma es como convertirse en otra persona" - Haruki Murakami

 

Archiwum Aktualności