Studia podyplomowe

Siedziba Uczelni
Gdańsk, ul. 3 Maja 25A
e-mail: podyplomowe@ateneum.edu.pl

Uczeń ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi

Czas trwania studiów: dwa semestry

Zajęcia prowadzone są podczas zjazdów odbywających się co 2-3 tygodnie w soboty i niedziele w Ateneum Szkole Wyższej w Gdańsku.

Studia mają charakter doskonalący. Przeznaczone są dla nauczycieli, wychowawców i rodziców którzy chcą zdobyć wiedzę  i umiejętności do pracy  z uczniem o specjalnych potrzebach edukacyjnych.

OPŁATY- 1200 zł (opłata semestralna)

WYMAGANE DOKUMENTY W PROCESIE REKRUTACJI dla KANDYDATÓW Z POLSKI NA STUDIA PODYPLOMOWE:
1. poświadczona przez Ateneum-Szkołę Wyższą w Gdańsku kopia dyplomu ukończenia studiów wyższych pierwszego, drugiego stopnia lub jednolitych studiów magisterskich (oryginał do wglądu)
2. CV-Curriculum Vitae
3. 1 aktualna, podpisaną imieniem i nazwiskiem fotografię kandydata, zgodną z wymaganiami stosowanymi przy wydawaniu dowodów osobistych
4. formularz zgłoszeniowy według wzoru Ateneum-Szkoły Wyższej w Gdańsku (drukowany dwustronnie)
5. dowód osobisty (do wglądu)
6. 2 egzemplarze umowy o kształcenie na studiach podyplomowych (drukowane dwustronnie) wraz z załącznikami dotyczącymi opłat
7. kopia dowodu wpłaty za kształcenie na studiach podyplomowych (po zawarciu umowy- w dniu jej zawarcia)

Dokumenty rekrutacyjne są do pobrania w:

zakładce REKRUTACJA/STUDIA PODYPLOMOWE/KROKI REKRUTACJI

Zajęcia rozpoczynają się w momencie zebrania grupy.

• Psychologia rozwoju dziecka w wieku szkolnym
  • Psychologia różnic indywidualnych
  • Prawidłowości rozwoju emocjonalnego i społecznego
  • Genetyczne podłoże niektórych trudności w uczeniu się,
  • Funkcjonowanie zdrowotne uczniów z nieadekwatnymi osiągnięciami szkolnymi
  • Trudności w uczeniu się,
  • Szkoła jako instytucja edukacyjna,
  • Uczeń o specjalnych potrzebach edukacyjnych
  • Dziecko z ADHD w szkole
  • Trudności o podłożu dyslektycznym w edukacji szkolnej, style uczenia się dzieci
  • Uczeń zdolny jako dziecko o specjalnych potrzebach edukacyjnych,
  • Praca z uczniem o zakłóconym  rozwoju emocjonalnym i społecznym,
  • Uczeń o obniżonym poziomie rozwoju intelektualnego,
  • Specyfika pracy z dzieckiem z Zespołem Aspergera

Warunkiem ukończenia studiów podyplomowych jest zaliczenie wszystkich modułów-przedmiotów przewidzianych w programie kształcenia, przygotowanie pracy dyplomowej (jeżeli program kształcenia, przewiduje jako formę zakończenia studiów podyplomowych jej przygotowanie)  oraz zdanie egzaminu dyplomowego (obrony pracy dyplomowej).

Studia mają charakter doskonalący. Przeznaczone są  dla  nauczycieli, wychowawców i rodziców którzy chcą zdobyć wiedzę  i umiejętności do pracy  z uczniem o specjalnych potrzebach edukacyjnych. Tworzyć indywidualne programy edukacyjnych
dla uczniów z ADHD, z dysleksją, z zaburzeniami funkcjonowania emocjonalnego i społecznego, dla dzieci z Zespołem Aspergera oraz dla uczniów zdolnych.

Studia adresowane są do nauczycieli pracujących z uczniami o specjalnych potrzebach edukacyjnych oraz rodziców dzieci z takimi potrzebami, którzy ukończyli studia wyższe co najmniej na poziomie licencjatu.

1. Absolwent studiów podyplomowych potrafi rozpoznać specjalne potrzeby edukacyjne ucznia, zaplanować i zrealizować indywidualny program odpowiedni dla jego rozwoju i edukacji.

2. Absolwent otrzymuje świadectwo ukończenia studiów podyplomowych zgodne z Rozporządzeniem MNiSW z 1 września 2011r., potwierdzające uzyskanie określonych w programie efektów kształcenia i wymaganej liczby punktów ECTS.