Studentka Ateneum nagrodzona!

2017-03-23

Studentka ATENEUM  -Martyna Kasprzycka -wygrała konkurs na felieton.  Nagroda główna przyznana została przez Akademię Felietonu KS – w kategorii debiutu.

Akademia Felietonu funkcjonuje w ramach społeczności internetowej Kształty Słów. Społeczność liczy ponad 3.500 członków. Jej założycielem i administratorem jest Pomorzanin - Tomasz Michał Jeka. Działalność strony opiera się na idei warsztatów twórczych i tematycznych.

Nagroda naszej studentki w dziedzinie dziennikarskiej jest okazją do przybliżenia naszym studentom profilu tej – jak na polskie warunki – bardzo licznej społeczności internetowej. Tym bardziej, że adresowana jest ona do humanistów, a więc - w realiach naszej uczelni – także do filologów (dlaczego nie pedagogów czy europeistów), a nie tylko dziennikarzy.

Fraza zamieszczona w podtytule „zajrzyj tu - napisz coś“, znamionuje otwartość tego miejsca na różne formy twórczości literackiej, a także stanowi zaproszenie dla potencjalnych twórców do dzielenia się twórczością bardzo zróżnicowaną poziomem zaawansowania warsztatowego. Jest to miejsce nie tylko publikacji tekstów, ale także warsztatów umożliwiających doskonalenie swoich umiejętności zarówno literackich, jak i dziennikarskich.

Strona ma wyraźny podział na panele w tygodniu, co porządkuje treści według zainteresowań warsztatowych i tematycznych:

• w poniedziałek - dział satyry
  • wtorek - dział prozy szeroko pojętej z gatunkami dziennikarskimi
  • środa - dział Mistrzów Słowa
  • czwartek -dział warsztatów twórczych
  • piątek -dział krótkiej formy literackiej i poetyckiej

Dla studentów naszego dziennikarstwa ważna jest zapewne informacja, że od 18 marca br KS wprowadził „dnia prasowe” / sobota, niedziela/ - specjalnie dla nowych współpracowników - dziennikarzy. Jest to niepowtarzalna okazja dla studentów dziennikarstwa - do publicznego zaistnienia swoimi próbami dziennikarskimi – praktycznie w dowolnym gatunku.